Si tu poti sa lucrezi alaturi de noi!

Ceea ce construim la Verida Credit este o echipa care cauta excelenta. Abordarea prietenoasa si deschisa, profesionalismul si initiativa sunt principalele valori dupa care ne ghidam actiunile si pe baza carora am construit o echipa unita.

Stim ca nimic din tot ce ne-am propus nu este posibil fara dedicarea oamenilor. Pe langa grija fata de produse si fata de relatia cu clientii nostri, grija fata de colegi este una din pricipalele noastre preocupari.

Ne asiguram ca primim in echipa cei mai potriviti oameni pentru activitatea pe care urmeaza sa o desfasuram, le dam resursele si pregatirea de care au nevoie si, mai ales, le dam libertate de actiune si incredere.

Credem ca un angajat este fericit si aduce valoare companiei in care lucreaza daca face ceea ce ii place. Aceasta este principala ratiune pe baza careia ne selectam angajatii. Fiecare om are o anumita vocatie si poate fi torta care ii lumineaza calea profesionala.

Verida Credit, institutie financiar nebancara, va ofera sansa de a va alatura unei echipe de specialisti, cu o experienta de peste 9 ani in acordare de credite imobiliare.

Daca vrei sa te alaturi echipei Verida, verifica posturile disponibile mai jos si trimite CV-ul tau la adresa cariere@verida.ro.

Post deschis: Ofiter Credite

Candidatul ideal

Ofera solutii de creditare personalizate alaturi de echipa singurei institutii financiare specializate in acordarea de credite cu ipoteca.

Cerinte:

  • Gandire orientata catre vanzarea solutiilor de finantare
  • Orientare catre rezultate si eficienta
  • Gandire pozitiva, spontaneitate si abilitati de comunicare
  • Spirit de initiativa si dorinta de a invata
  • Dorinta de a dezvolta o retea proprie de parteneri
  • Experienta in lucrul cu clientii si experienta in vanzari reprezinta un avantaj
  • Relatiile deja stabilite in piata de creditare reprezinta un avantaj
  • Cunostinte de operare PC si Microsoft Office

Principalele responsabilitati:

  • Consilierea si vanzarea directa a produselor financiare destinate persoanelor fizice
  • Indeplinirea obiectivelor de vanzari lunare si trimestriale
  • Mentinerea relatiei cu clientul de la momentul depunerii dosarului si pana la semnare
  • Identificarea si atragerea de clienti noi
  • Identificarea si dezvoltarea de relatii comerciale cu entitati (firme sau persoane fizice) cu potential de generare leaduri
  • Informarea si indrumarea clientilor pentru intocmirea dosarelor de creditare
  • colectarea documentatiei necesare obtinerii unui credit si introducerea informatiilor in aplicatia bancii
  • Mentinerea relatiei cu departamentele support din cadrul companiei

Facilitati:

  • Training gratuit alaturi de o echipa de vanzari specializata in acordarea de credite cu ipoteca
  • Pachet salarial motivant
  • Bonusuri lunare – procent din creditele acordate (fara limita de suma)
  • Laptop si telefon de serviciu
  • Asigurare medicala privata
  • Mediu de lucru placut si profesionist
  • Posibilitati de promovare
 Daca vrei sa te alaturi echipei Verida, trimite CV-ul tau la adresa cariere@verida.ro.

Post deschis: Economist Contabil

Cerinte
  • Studii superioare in domeniul economic;
  • Experienta in contabilitate de minim 5 ani
  • Cunoasterea Legii Contabilitatii, a Codului Fiscal, a reglementarilor BNR privind IFN-urile;
  • Cunostinte solide de Microsoft Office – in special Excel;
  • Experienta in domeniul contabilitatii IFN-urilor – constituie avantaj
  • Cunostinte solide de contabilitate;
  • Persoana analitica, atitudine proactiva, spirit de echipa;
  • Bune abilitati de comunicare;
  • Abilități de organizare, planificare și prioritizare a sarcinilor;
  • Persoana dinamica, organizata, responsabila, usor adaptabila la situatii noi;
  • Capacitatea de a respecta termenele limită;

Descrierea jobului:

  • Inregistarea tuturor operatiunilor financiar contabile in timp optim pana la nivel de balanta in softurile folosite de societate;
  • Evidenta mijloacelor fixe, a obiectelor de inventar
  • Participarea la inventarierea patrimoniului
  • Verificarea soldurilor clienti si furnizori
  •  Arhivarea documentele financiar-contabile;
  • Intocmirea rapoartelor  periodice catre autoritati si management, intocmirea declaratiilor fiscale lunare, intocmirea bilanturilor, intocmirea raportarilor BNR, a raportarilor catre institutul de statistica
  • Cunostinte de contabilitate si fiscalitate, urmarirea fisei pe platitor
  • Gestionarea si analiza cheltuielilor si a veniturilor
  • Alte atributii conform fisei postului.

Ce beneficii ai:

  • Servicii medicale de medicina muncii in clinica privata
  • Atmosfera placuta de lucru
  • Dezvoltare unei cariere in domeniul financiar-bancar