Si tu poti sa lucrezi alaturi de noi!

Ceea ce construim la Verida Credit este o echipa care cauta excelenta. Abordarea prietenoasa si deschisa, profesionalismul si initiativa sunt principalele valori dupa care ne ghidam actiunile si pe baza carora am construit o echipa unita.

Stim ca nimic din tot ce ne-am propus nu este posibil fara dedicarea oamenilor. Pe langa grija fata de produse si fata de relatia cu clientii nostri, grija fata de colegi este una din pricipalele noastre preocupari.

Ne asiguram ca primim in echipa cei mai potriviti oameni pentru activitatea pe care urmeaza sa o desfasuram, le dam resursele si pregatirea de care au nevoie si, mai ales, le dam libertate de actiune si incredere.

Credem ca un angajat este fericit si aduce valoare companiei in care lucreaza daca face ceea ce ii place. Aceasta este principala ratiune pe baza careia ne selectam angajatii. Fiecare om are o anumita vocatie si poate fi torta care ii lumineaza calea profesionala.

Verida Credit, institutie financiar nebancara, va ofera sansa de a va alatura unei echipe de specialisti, cu o experienta de peste 9 ani in acordare de credite imobiliare.

Daca vrei sa te alaturi echipei Verida, verifica posturile disponibile mai jos si trimite CV-ul tau la adresa cariere@verida.ro.

Post deschis: Ofiter Credit

Candidatul ideal

Cerinte
· Studii superioare
· Abilitati de comunicare, negociere, deschidere la sugestii, gandire pozitiva
· Spirit de iniţiativa, proactivitate, dorinta de perfectionare continua
· Experienta de lucru cu clientii sau experienta in vanzari reprezinta un avantaj
· Integritate si dedicare, deschidere si onestitate
· Orientare catre rezultate, eficienta
· Cunostinte operare PC

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati:
· Indeplinirea obiectivelor de vanzari lunare si trimestriale
· Identificarea si atragerea de clienti noi
· Prezentarea si vanzarea activa a produselor de creditare ipotecara
· Indrumarea clientilor pentru intocmirea dosarelor de creditare
· Pastrarea relatiei cu clientul de la momentul depunerii dosarului si pana la semnare
· Managementul retelei de parteneri existe
· Identificarea si dezvoltarea de relatii comerciale cu societati cu potential de generare de clienti pentru Verida Credit (ex brokeri, agentii imobiliare, developeri)
· Mentinerea relatiei cu departamentele suport din cadrul companiei

Facilitati
· Pachet salarial motivant
· Bonusuri in functie de rezultate
· Telefon de serviciu
· Laptop
· Mediu de lucru placut si profesionist
· Posibilitati de promovare